Kat Mülkiyeti Kanunu (K.M.K.) hükümleri uyarınca site sakinleri bağımsız bölümleri, eklentileri ve ortak yerleri kullanırken doğruluk kaidelerine uymak, birbirini rahatsız etmemek, birbirinin haklarını çiğnememek ve yönetim planı hükümlerine uymakla, yönetim ise bu hususta gerekli tüm tedbirleri almakla yükümlüdür.

Yönetim kurulu olarak amacımız, sitemizde daha kaliteli yaşam standardı yakalamayı sağlamaktadır. Bu nedenle yönetim kurulumuzca K.M.K. hükümleri esas alınarak bir “Site Yaşam Rehberi” hazırlanmıştır. İhtiyaç halinde Site Yaşam Rehberine eklenmesi gerek duyulan hususlar Site Yönetimi tarafından ayrıca yazılı, sözlü ve görsel olarak bu rehbere ek olarak bildirilecek ve aynı hükümlere tabii olarak işlenecektir.

Bu rehberde belirtilen kurallara uyulduğu takdirde istediğimiz olan daha kaliteli yaşam standardına kavuşacağımıza olan inancımız tamdır. Aksi davranışlarda bulunan sakinlerimiz hakkında Site Yönetimi tarafından K.M.K. vesair kanun hükümleri uyarınca gerekli tedbirlerin alınmasının gerekebileceğini hatırlatarak siz değerli komşularımızın desteğini nekler ve sizlere sağlıklı ve mutlu bir yaşam dileriz.

Sorumluluklar
Site Yaşam Rehberi’nde belirtilen husuların uygulanmasından ve takibinden Site içersinde oturan tümkat malikleri, kiracılar (kat veya işyeri ve çalışanları) ve aileleri sorumludur. Site içersinde oturmayan kat maliklerinin sorumluluğu her ne kadar kiracısında olsa da sona ermez ve kat maliki tarafından takip ve kontrolü sağlanmalıdır. Siteye davet edilen veya kendisinden hizmet alınan misafir veya çalışan kişilerin (hizmetli, bakıcı, servis, vb.) site yaşam kurallarına uyma zorunluluğu konusundaki sorumluluk site sakini, kiracı veya kat malikine aittir.

Site Yaşam Rehberi, Temsilciler Kurulu’nda onaylanmasını müteakip yürürlüğe girecek, tüm kat malikleri, kiracıları ve işyerlerine imza karşılığı tebliğ karşılığı dağıtalacak, siteye yeni taşınılması halinde ilk girişte ilgili birimler tarafından imza karşılığı tebliğ edilecektir.

Site Yaşam Rehberi’ndeki belirtilen hususların takibi ve kontrolünden başta Site Yönetimi olmak üzere Site Müdürü, Site Çalışanları ve tüm site sakinleri sorumludur. Görülen aksaklıklar sıralı birimlere gerek Site Yönetimi personeli, gerekse site sakinleri tarafından yazılı veya sözlü olarak iletilecek, Site Yönetimi tarafından konunun takibi, gerekiyor ise ikaz veya yasal işlemlerin başlatılması sağlanacak ve bu konuda geri bildirim yapılacaktır.

Site Yaşam Rehberi’ndeki kurallara uymayan site sakini ve yakınları için gerek duyulacak yaptırım (Sosyal Tesislerden geçici veya süresiz kullanımın engellenmesi, otopark kullanımının geçici veya süresiz engellenmesi, siteye girişinin geçici veya süresiz engellenmesi, dairenin boşaltılması, vb.) hakkı Site Yönetiminde saklı olup gerek duyulduğu takdirde diğer site sakinlerimizin huzuru için ivedilikle kullanılacaktır.