1. Çocukların otoparka oyun oynamaları veya başka amaçla girmeleri (olası kazalara karşı) kesinlikle yasaktır ve engellemek tamamı ile ailelere aittir.
 2. Her site sakininin site içerisinde kayıtlı bulundurabileceği araç sayısı park yeri sayısı nedeni ile 2 (iki) adet ile sınırlandırılmıştır.
 3. Site içerisine binek aracı hariç araç (kamyon, iş arabası, tekne vb.) getirilmesi kesinlikle yasaktır. Sitemizde bu tür araçları bulunan daire sakinlerimizin bu tür araçları kaldırması gerekmektedir. Tespiti yapılan bu tür araçlar çekilecektir.
 4. Misafirlere ait araçların site içerisinde bulundurma süresi 3 (üç) gündür. Daha uzun süre bulundurulacak misafirler için site sakini tarafından site yönetiminden izin alınması gerekmektedir.
 5. Site sakinlerinin araçlarını park düzenine uygun şekilde başka araçların (ambulans, yangın aracı, acil durum araçları, vb.) geçişini engellemeyecek şekilde park etmeleri gerekmektedir. Aksi taktirde bu kurallara uymayan araç sahipleri özel güvenlik personelleri tarafından uyarılacaktır. İkazlara uymayan site sakinlerinin aracı çektirilecek ve çekme ücreti ilgili daire sakinine fatura edilecektir. Bu kurallar misafir araçlar için de geçerlidir.
 6. Site içerisinde belirtilen açık ve kapalı park yerleri hariç diğer alanlara (apartman önleri, vb.) araç park edilmeyecek, aksi taktirde 5. Maddedeki kurallar uygulanacaktır.
 7. LPG’li araçlar kapalı otoparka kesinlikle giriş yapamayacaktır.
 8. Araç içindeki çöp ve kül tablaları, otoparkın içindeki veya dışındaki yerlere boşaltılmayacak, etrafta bulunan çöp kutularına boşaltılacaktır.
 9. Kapalı ve açık otoparklarda araç sahibi tarafından araç yıkama, yağ değiştirme, çevreyi kirletici ve rahatsız edici onarım ve paspas temizlikleri kesinlikle yapılmayacaktır.
 10. Park halindeki araçlarda cep telefonu, dizüstü bilgisayar vb. kıymetli eşyalar görünür şekilde bırakılmayacaktır. Meydana gelebilecek kayıp veya zararlardan site yönetimi sorumlu tutulamayacaktır.
 11. Araç üstünde anahtar bırakılmayacak, araç anahtarları hiçbir sebeple güvenlik, temizlik, teknik personele emanet edilmeyecektir. Bu konuda doğabilecek olası olaylardan sorumlu anahtarı teslim eden şahıs olacaktır.
 12. Site içerisinde seyir halindeki bütün taşıtlar için azami hız sınırı 30km/saattir.
 13. Site içerisindeki sahipsiz ve plakasız araçlar bulundurulmayacak, aksi taktirde bulundurulan bu araçlar trafiğe bildirilecektir.
 14. Site içerisindeki trafik işaretlerine uyulması zorunludur, trafik işaretlerine aykırı hareket edenler özel güvenlik görevlilerince ikaz edilecektir ve aynı hatayı yapmaya devam edenler hakkında durum tespit tutanağı düzenleyeceklerdir. Düzenlenen durum tespit tutanaklarına istinaden bu araçların siteye girişleri yasaklanacaktır.
 15. Kapalı otoparklarda bulunan 12 kg’lık yangın tüpleri amacı dışında kullanılmayacaktır.
 16. Site içindeki bütün otoparklar ortak alanlardan olup daire sakinlerince sahiplenilme hakkı yoktur.
 17. Bisikletler özel ayrılmış bisiklet alanı dışında bırakılmayacaktır.