1. Balkon ve pencereler binanın genel görüntü ve güzelliğini bozacak şekilde veya renkte panjur, güneşlik konularak kapatılmayacaktır.
  2. Balkonlara ve korkuluklara hiçbir şekilde çamaşır, halı, klim vb. asılmayacaktır.
  3. Balkon ve pencerelerden halı, klim, çamaşır, örtü vb. silkelenmeyecek ve malzeme (su, şişe, sürahi, bardak, tehlikeli madde vb.) atılmayacak, malzeme atılması durumunda daire sahibi hakkında dava açılabilecektir. Atılması sonucu verilecek her türlü maddi ve manevi hasar malzemenin atıldığı site sakini tarafından karşılanacaktır.
  4. Balkonlarda mangal yapmak yasaktır. Doğabilecek yasal durumlarda daire sakini sorumlu olacaktır.
  5. Balkonlar su ile yıkanmayacak, yıkama yerine silme işlemi yapılacaktır. Bu husus özellikle temizlik için evlere gelen personele hatırlatacak, doğacak sorumluluktan site sakininin sorumlu olduğu unutulmayacaktır.
  6. Balkonlara dışardan görülebilecek ve estetiği bozacak şekilde eşya (kova, süpürge, çöp kutusu, bisiklet, makine vb.) konulmayacaktır.
  7. Balkonlarda kullanılacak eşyalarda genel uyuma dikkat edilecek, abartılı ve göze hoş gelmeyen dekorasyonlardan kaçınılacaktır.
  8. Balkonlarda çevreyi rahatsız edecek, göze hoş görünmeyen düzensizliklere izin verilmeyecek, balkonlar kullanılmayan eşya deposu haline dönüştürülmeyecektir.
  9. Klima takılan balkonlarda boru ve diğer teçhizat için inşaat firması tarafından bırakılan menfez ışında ayrı bir bölüm kullanılmayacak, dış cephe mantolama sistemine ve bina statiğine zarar verilmeyecektir.
  10. Balkon ve daire içlerinde radyo, teyp, televizyon ve müzik seti gibi sesli cihaz aletleri kullanılırken sesleri diğer site sakinlerini rahatsız edecek şekilde açılmayacaktır.
  11. Site sakinleri özel toplantılarını site yönetimine ve komşularına önceden bildirecek, eğlenirken komşularını rahatsız etmemek için azami özen göstereceklerdir.