1. Açık havuzları kullanmak isteyen sakinlerimizin sağlık raporu alıp (siteye girişinden itibaren ilk 1 (bir) ay içerinde) site yönetiminde ilgili birime ibra ettirmeleri zorunludur ve bu işlemin her 6 ayda bir (Ocak ve Temmuz) yenilenmesi gereklidir. (Şu an sitede ikamet eden site sakinlerimizin Aralık 2014 sonuna kadar bu raporları ibra ettireceklerdir)
 2. Sakinlerimiz için sağlıklı ve hijyenik bir ortam sağlayabilmek adına site sakinleri dışında kimse, Açık Havuzlardan faydalanamayacak, misafir kabul edilmeyecektir. (akraba, misafir ve ev de çalışan gibi). Bu kişilerin ücreti karşılığında kullanılmasının sağlanması hususu Site Yönetimi tarafından ayrıca değerlendirilecektir.
 3. Açık havuzlar girişinde site kartı kullanılacaktır.
 4. Açık havuzları kullanmadan önce girişteki ayak dezenfektanı kullanılacaktır.
 5. Açık havuzlar çevresinde sadece havuz terliği kullanılacaktır, normal terlik veya ayakkabı giyilmeyecektir.
 6. Açık havuzlara duş alınmadan girilmeyecektir.
 7. Açık havuzlar, saat 07:00 ile saat 20:00 arası hizmet verecektir.
 8. Açık havuzları 12 yaşından küçükler, kendilerinden sorumlu biri olmadan ya da kişilerin yazılı izni olmadan kullanması yasaktır, yaşanabilecek herhangi bir olumsuz olay karşısında sorumluluk ebeveynlere aittir.
 9. Açık havuzlar ve çevresinde top oynanmayacak, koşarak havuza atlanmayacak, havuz içerisinde şişme bot ve deniz yatağı kullanılmayacaktır.
 10. Çocuk havuzuna, ebeveynlerin çocuklarını havuza alıştırmak amacıyla (hijyen açısından sakıncalı olduğu için) elbiseleriyle girmek yasaktır.
 11. Çocuk havuzuna giren altı bezli çocukların, mutlaka havuz bezi ile havuza sokulması zorunludur.
 12. Açık havuzlar ve çevresinde top oynamak, bisiklet sürmek ve patenle kaymak yasaktır.
 13. Açık havuzlar çevresindeki şezlong, tabure ve şemsiyeler usulüne uygun kullanılacak, havlu vs. şeylerle rezervasyon yapılmayacak, oturma ve güneşlenme amacı dışında kullanılmayacak, yoğunluğun fazla olduğu tatil günlerinde, uzun süreli ayrılmalarda şezlong ve tabure üzerine havlu bırakılmayacaktır.
 14. Açık havuzlar ve çevresi kirletilmeyecek, havuza kırılması muhtemel eşyalar getirilmeyecektir.
 15. Açık havuzlara yiyecekler getirilmeyecektir.
 16. 6 yaşından küçük ve yüzme bilmeyen çocukların büyük havuzuna girmesi yasaktır. Tuvalet alışkanlığı kazanmamış yaştaki çocukların ve altı bezli çocukların ebeveynleri ile birlikte de olsa büyük havuzuna sokulmaları yasaktır.
 17. Açık havuzlarda kolluk dışında su ekipmanları kullanılmayacaktır.
 18. Açık havuzlar bölgesi dışında havuz kıyafeti ile dolaşılmayacaktır.
 19. Açık havuzlar çevresinde tekel mamulleri (sigara ve içki gibi) kullanılmayacaktır.